שאלות ותשובות

ריכזנו עבורכם מספר שאלות נפוצות של בעלי רכב ותשובות מפי צוות המומחים של מוסך לב-גן בירושלים.

מה זה בדיוק "Bosch Car Service" / בוש קאר סרויס ?
Bosch Car Service היא רשת בינלאומית שקיימת מזה כ-90 שנה. ברשת קיימים כ-15,000 מוסכים בכל העולם, ועכשיו היא הגיעה גם לישראל. החברה בחרה בנו כמוסך הראשון בישראל.
להמשך קריאה, לחצו מוסך Bosch Car Service הראשון בישראל
לצפייה בכתבות שפורסמו בתקשורת, לחצו מוסך Bosch Car Service בירושלים

מדוע חשוב להשתמש בשמן איכותי למנוע?
בעקבות השיפור הניכר באיכות השמנים בשוק, יצרני הרכב הגדילו את מרווח הטיפולים לשנה ואף יותר. כדי לשמור על תקינות המנוע, וגם ליהנות ממרווח טיפולים גדול, חובה להשתמש בשמן איכותי.

מהי חשיבות החלפת נוזל הבלמים?
תפקיד נוזל הבלמים הוא להעביר את תנועת לחיצת רגל הנהג על דוושת הבלם לגלגלים. באזור הגלגלים נוצר חום גבוהה בזמן הבלימה, אשר מגיע למאות מעלות. תכונתו הייחודית של נוזל הבלמים היא היכולת לעמוד בטמפרטורות גבוהות אלו, ולא להתאדות. במשך הזמן נוזל הבלמים סופח מים ולחות הנמצאים באוויר. כתוצאה מכך, כושר התפקוד של נוזל הבלמים ויכולתו לעמוד בטמפרטורות הנוצרות בבלמי הרכב בזמן בלימה יורדים. לכן, חשוב להקפיד על החלפת נוזל הבלמים עפ"י הוראות יצרני הרכב השונים.

מהי התדירות להחלפת מצתים (פלגים)?
בעבר היה מקובל להחליף מצתים בכל טיפול 15,000 ק"מ. עם השיפורים שעברו במהלך השנים מערכות ההצתה האלקטרונית, השיפור הניכר באיכות הדלקים וכן השיפור באיכות המצתים, עברו היצרנים להורות על החלפת מצתים אחת ל-90,000 ק"מ.

מהי החשיבות של בולמי זעזועים ברכב?
אחיזה תקינה של הצמיג בכביש חשובה ליציבות הרכב ולביטחון הנוסעים בו. בזמן עליית הגלגל על מהמורה בכביש מתכווץ הקפיץ של גלגל זה. תפקיד בולמי הזעזועים הוא לרכך את התקבצות והשתחררות הקפיץ, על מנת שצמיג הרכב לא יתנתק מהכביש ויסטה ממסלולו. כדי לשמור על תקינות בולמי הזעזועים, מומלץ להאט לפני עליית הגלגל על המהמורות בכביש ככל שניתן, ולהאיץ את הרכב רק לאחר ירידה מלאה ממנה.

מדוע הרכב רועד בזמן בלימה?
בזמן בלימה נצמדות רפידות הבלם לצלחות הבילום, דבר הגורם לחיכוך, וכתוצאה מכך לחום רב. במקרים בהם השימוש בבלמים נעשה לזמן רצוף וארוך, אין מספיק זמן לצלחות הבילום להתקרר, והן מתעוותות. כתוצאה מכך נגרמת רעידת ההגה בזמן בלימה. מומלץ לנהוג במתינות, ללא האצות ובלימות מרובות, על מנת למזער את התופעה. בנוסף, נהיגה מתונה יכולה גם לחסוך בצריכת הדלק.

מתי צריך להחליף רצועת טיימינג?
כל יצרן רכב קובע מתי יש להחליף את רצועת הטיימינג, ולכן לכל סוג רכב יכול להיות תאריך החלפה שונה. חשוב להחליף את רצועת הטיימינג בתאריך שנקבע, כיוון שרצועה ישנה מתייבשת, ועלולה להיקרע במהלך הנסיעה, דבר שיגרום לנזק משמעותי למנוע הרכב.

מה ניתן לעשות כדי לשמור על צבע הרכב?
יש לשמור על הרכב נקי, ולנקות אותו באמצעות חומרים ייעודיים ששומרים על צבע האוטו ומגנים עליו. הימנעו משפשוף מאסיבי של הרכב בעת הניקוי, וטפלו בשריטות על מנת למנוע הצטברות חלודה.

מתי מומלץ למלא את מיכל הדלק?
בתחתית מיכל הדלק מצטברים משקעי דלק שונים, שכניסתם למנוע הרכב עלולה לגרום לנזק במנוע. לכן, מומלץ למלא דלק ברכב כאשר המיכל מלא ברבע מתכולתו.

מתי כדאי לבדוק ולהחליף צמיגים לרכב?
צמיגים לרכב יש להחליף לפי הוראות היצרן ולפי מספר הקילומטרים שהצמיגים בשימוש. החלפת צמיגי רכב היא הכרח בטיחותי, כיוון שצמיגים יבשים או שחוקים עלולים להוות סכנה. מומלץ לבדוק את תקינות הצמיגים פעמיים בשנה, לפני החורף ולפני הקיץ. צמיגים תקינים מאפשרים שליטה טובה יותר ברכב, וחוסכים בצריכת דלק.

מתי כדאי להחליף מגבי רכב?
את מגבי הרכב או הווישרים, כדאי להחליף לקראת החורף, כיוון שבקיץ המגבים מתייבשים, מתקשים ונקרעים, ונהיגה עם מגבים בלתי תקינים מסוכנת בימי גשם.

יש לכם שאלה נוספת? – צרו קשר עם מוסך לב גן בירושלים